Polecamy strony

Święta

Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Dzisiaj jest

niedziela,
21 października 2018

(294. dzień roku)

Zegar

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
9130

Witamy w naszej zakładce - Ruch Światło-Życie w Szówsku

Witamy na naszej stronie Ruch Światło-Życie w Szówsku

     Kliknij tu   -  poprzednia strona OAZY w Szówsku  

 

Ciekawe informacje!   : ))    link do - Słownika postaci, miejsc,pojęc,  z BIBLI -online

Jak opowstała oaza?    Sługa Boży, ks. Franciszek Blachnicki założył Oaze, ponieważ chciał by była ona żywym Kościołem. Oaza to miejsce tętniące życiem. Źródłem tego życia, źródłem wody i pokarmu jest Jezus Chrystus obecny na Eucharystii. Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i stanu: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, oraz rodziny. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie stara się formować dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz służyć wspólnocie Kościoła.

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło-Życie działającą przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szówsku. Jest z nas całkiem spora grupa. Mamy grupę studentów, którzy są zarazem animatorami; jest kilkanaście osób z liceum i gimnazjum. My, Oazowicze, jesteśmy dumni z tego, ze możemy pogłębiać naszą wiarę chodząc na cotygodniowe spotkania z ks. Łukaszem (dzięki któremu zawdzięczamy istnienie Oazy w Szówsku), czy uprawiając sporty. Ostatnio udało nam się nawet przygotować parafialne Jasełka, na których zbieraliśmy dobrowolne datki na nasze wakacyjne rekolekcje…

Wszystkich chętnych, pragnących zapisać się do Oazy w Szówsku, zapraszamy na spotkania, odbywające się w piątki, po Mszy Św. Wieczornej (około 18.00).

“Dar z siebie samego. Oddanie życia, żeby z tego było życie dawane światu. Przecież to jest ideał dojrzałego chrześcijanina, który musi byc w każdym z nas, żebym ‘dawał życie światu’, żebym dawał życie innym w ojcostwie fizycznym i duchowym, do którego dorastamy, całe życie dorastamy.”


prosze tu pisać swoje sugestie ! :))