XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.XI. 2014r. CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

2.     Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

3.     W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu;

4.     Dzisiaj po Mszy św. wieczornej (17.00)  Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i PZK.

5.     W zakrystii jest do odebrania miesięcznik Cuda i Łaski.

Ks. Jan Miazga z Przeworska Ch. K. informuje, że nasi parafianie złożyli na ich kościół   kwotę 4.475 zł.- składa serdeczne podziękowanie.

6.     Zapowiedzi przedślubne:

I. Michał Śliwka s. Piotra i Marii z parafii Ustroń diec. Bielsko-Żywiecka

Justyna Żołyniak c. Tadeusza i Alicji z Szówska parafia NSPJ

7.     Za tydzień pierwsza Msza św. niedzielna o g. 6.00, i tak będzie przez cztery tygodnie.

bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), dziewicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Erazma, Katarzyny