IV NIEDZIELA ADWENTU - 21. XII. 2014r. rok

1.Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2.    W poniedziałek, wtorek i środę – „roraty” rano o godz. 7:00. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej w te najbliższe dni, natomiast okazja do spowiedzi św. dla tych parafian, którzy przyjadą na święta tuż przed wigilią Bożego Narodzenia – zapraszamy rano o 6.30. Inni parafianie, mieli już okazję spowiedzi, w minioną środę, ewentualnie rano w te trzy najbliższe dni.

3.     W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych, chociaż nie ma obowiązku.

4.     O północy ze środy na czwartek zapraszamy na pasterkę. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

5.     W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej – jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy św. wieczornej. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

6.   W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.15; 9.00 i 11.00. Błogosławieństwo owsa – po sumie. Mszy św. wieczornej nie będzie w oba dni świąteczne.

7.     Lista zgłoszeń do posługi spowiedzi u chorych i starszych po domach (na wtorek od g.8.00) wyłożona w zakrystii; również lista tych, dla tych, którzy chcą przyjąć Komunię św. w Boże Narodzenie przed południem (posłuży Szafarz Komunii św.) Prosimy zapisywać swoich domowników i ich adresy.

8.     Zmarła Katarzyna Boruta, pogrzeb jutro o g. 13.00

9.     Przygotowanie szopki i choinek w kościele – jutro od g. 8.00 - Tarnawiec

10.Gazety dzisiejsze to numery podwójne i cena podwójna (Niedziela 10 zł, Gość N. 7 zł).

Imieniny:
Jana, Tomasza