26 NIEDZIELA ZWYKŁA C 25.09.2016

OGŁOSZENIA

1. Porządek Mszy Świętych: 7.15; 9.00; 11.00; 16.30 – Nieszpory i o 17.00. Msza Święta.

2. W tym tygodniu Msze Święte rano o 7.00 a popołudniowe o 18.00.

3 W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
- wtorek – św. Wincentego a Paulo
- środa – św. Wacława

- czwartek – święto świętych Archaniołów:  Michała, Gabriela, Rafała
- piątek – św. Hieronima

- sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

4. We wtorek  po Mszy Świętej spotkanie dla uczniów klasy I gimnazjum i dla ich rodziców. Rozpoczęcie kandydatury do Bierzmowania.

5. W czwartek odpust w Surochowie o 11.00.

6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy Nabożeństwa Październikowe. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach szczególnie dzieci i młodzież. Za odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny.

7. W najbliższą niedziele procesja różańcowa o 11.00. Zapraszamy. Msza Święta popołudniowa o 16.00.

8. W zakrystii jest do odebrania nowy numer „Wspólnej Drogi”. Własne (osobiste) intencje wpisujemy na dołączonej wkładce i składamy do skrzynki pod chórem. Przez cały październik będziemy się modlić w tych właśnie intencjach (na wzór wypominków – od 3 października).

9. W najbliższym czasie:

- 1 października – obchody 41 rocznicy śmierci mjr/płk Franciszka Przysiężniaka (OO.Franciszkanie) (plakat)

- 8 października – Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty (plakat)

- 15 października – pielgrzymka dziękczynno-przebłagalna do Częstochowy – szczegóły i zapisy w Domu Kultury (plakat)

- zapisy do Studium Życia Rodzinnego

10. Zapowiedzi przedślubne.

1) Tomasz Marcin Woś, s. Stanisława i Lucyny Sanakiewicz, zam. Szówsko
i Ewelina Habel, c. Piotra i Iwony Kochanowicz, zam. Szówsko, zap. 1.

11. Spotkania duszpasterskie:

- we środę po Mszy Świętej – próba chóru i zbiórka dla ministrantów

- czwartek po Mszy Świętej – spotkanie dla kandydatów na ministrantów

- w piątek po Mszy Świętej – próba scholi i spotkani dla młodzieży

12. Intencje mszalne.

Papież Franciszek na każdy dzień / Pope Francis for each day of the year

Każdego dnia papież Franciszek mówi do nas ważne słowa. Słowa o miłości, rodzinie i miłosierdziu, o wierze, modlitwie i służbie drugiemu człowiekowi. Od swojego wyboru na Stolicę Piotrową w marcu 2013 roku wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno katolików, jak i przedstawicieli innych wyznań czy religii. Jest wrażliwy na ludzką biedę i cierpienie, upomina się o zapomnianych, odwiedza więźniów, chorych i niepełnosprawnych. W niniejszej książeczce przedstawiamy wybór wypowiedzi Ojca Świętego. Pochodzą one z codziennych homilii, audiencji, listów oraz encyklik. Mamy nadzieję, że ubogacą każdy Twój dzień.

wtorek,
27 września 2016