XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21. VIII. 2016r.

1.     Dzisiaj szczególny i historyczny dzień dla naszej parafii. Piątym proboszczem w historii parafii Szówsko NSPJ – zostaje Ks. Andrzej Więcek. Każda rodzina otrzymała w Liście do parafian – stosowne informacje i jest zaproszona do modlitwy i współpracy ze swoim duszpasterzami, bo również w tym tygodniu obejmie obowiązki nowy Wikariusz Ks. Zbigniew Kuc w miejsce Ks. Karola Krupy.

2.     Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w dni powszednie, a szczególnie w dniach 23-25 sierpnia, ponieważ odbędzie się ogólnopolskie przygotowanie do Aktu zawierzenia każdej parafii Matce Bożej w Uroczystość Matki Bożej częstochowskiej. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.

3.     W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej.

W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła – na g. 19.00 Ks. Emeryt Marian Wrona serdecznie zaprasza wszystkich zaangażowanych i współpracowników duszpasterskich na krótkie spotkanie w kościele.

4.     We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

5.     Siostra Przełożona - Dyrektorka Ochronki zaprasza rodziców dzieci na spotkanie w przyszłą niedzielę na g. 15.00;

6.     W sobotę o g. 8.30 wyjeżdżamy na ogólnopolską pielgrzymkę do Jawidza – Rokitna.

7.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;

·        27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

8.     Zapowiedzi przedślubne:

I. Michał Jacek Lichończak  s. Augustyna i Krystyny Danickiej z Wiązownicy -

Izabela Ewa Dziekan c. Mirosława i Krystyny Machaj z Szówska;

I. Mateusz Stanisław Wysocki s. Stanisława i Antoniny Dragan z Szówska -

Iwona Mazurek c. Kazimierza i Anny Kowalczyk z par. Serniki;

II. Bartłomiej Gołąb s. Bolesława i Ewy Wilczyńskiej z Szówska –

Magdalena Mazur c. Bogusława i Marii Chrapkiewicz z Jarosławia.

25 sierpnia 2016