1.         Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

2.         Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

3.         Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

4.         Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

5.         W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Od g. 18.00 naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej, a zmiana tajemnic Bractwa SH Serca P.J. będzie po Mszy św. W pierwszy piątek od g. 8.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią świętą, a po południu od g. 18.00. będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Adorację wieczorną do g. 21.00 - poprowadzi Duże Szówsko.

6.         W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego.

7.         W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;

·        4 sierpnia – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę

·        i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.

8. Przypominamy o zapisie na dwudniowy wyjazd ogólnopolskiej pielgrzymki JAWIDZ – ROKITNO 27-28 sierpnia br,.

sobota,
30 lipca 2016