Polecamy strony

 

     1.     Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

 

2.     Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zebranie PRD i PZK

 

3.     Z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego – składamy serdeczne podziękowanie chórowi; i zachęcamy wszystkich, którzy mogą się do niego dołączyć, aby to uczynili.

 

4.     Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

 

5.     Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu I Msza św. o g. 6.00 i poświęcenie opłatków.

 

6.     W TYM TYGODNIU:

·        Dzisiaj o g. 15.30 Nieszpory niedzielne i poświęcenie się NSPJ

·        24 XI – święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-lac, prezbiter, i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II;

Święta

bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), dziewicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Erazma, Katarzyny

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
63939

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego