XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.VI. 2016r.

1.     W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 18.00.

2.     W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

3.     W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4.     W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z Bractwem SH NSPJ. i zmiana biletów modlitewnych.

5.     W pierwszy piątek od g.8.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną, którą poprowadzi w lipcu po Mszy św. Małe Szówsko. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6.     Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie parafian.

7.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        28 VI – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary;

·        29 VI – święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.

8.  Dzisiejszy nr tygodnika "Gość Niedzielny" zawiera film pt. "UFAM TOBIE" - film o miłości, która nie zna granic. O kochającym Bogu, który szuka i pragnie zbawić każdego człowieka.

9. Msze św. w dni powszednie rano i wieczorem tylko w tym tygodniu o g.7.00 i 18.00,

a od 4 lipca przez całe wakacje tylko wieczorem o g. 19.00

Trio Cantabile – to powstała w październiku 2014 roku grupa artystów mieszkających i pracujących w Lublinie. Tworzą ją: śpiewaczka z Lublina, Barbara Brzozowska, która na co dzień pracuje jako organista Bazyliki oo. Dominikanów na Starym Mieście, pochodzący z Krakowa pianista i kompozytor, Rudolf Steiner, oNew itemrganista Archikatedry Lubelskiej, oraz grająca w Filharmonii Lubelskiej ukraińska skrzypaczka, od wielu lat mieszkająca w Polsce, Natalia Kozub. Głównym założeniem artystów jest wykonywanie i promocja muzyki autorskiej Rudolfa Steinera, jednak wykonują oni także muzykę klasyczną, filmową czy utwory z gatunku piosenki aktorskiej. Kompozycje tego znakomitego pianisty to utwory przyjemne i stosunkowo proste w odbiorze, natomiast niezwykle wymagające dla wykonawców, szczególnie dla samego pianisty i śpiewaczki, ze względu na to, że głos jest w nich traktowany całkowicie instrumentalnie. Muzyka romantyzująca, subtelna, a zarazem pełna niespodzianek i z całą pewnością ujmująca – to efekt ich wspólnego działania.

niedziela,
26 czerwca 2016