Polecamy strony

Święta

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Dzisiaj jest

środa,
29 marca 2017

(88. dzień roku)

Zegar

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
86461

OGŁOSZENIA - 4 Niedziela Wielkiego Postu A (LAETARE) - 26.03.2017

Znalezione obrazy dla zapytania Wielki Post

1. Porządek Mszy Świętych: 7.15; 9.00; 11.00; 16.30 - Gorzkie Żale, adoracja krzyża dla młodzieży (ofiary na kwiaty do Bożego Grobu).

 

2. W tym tygodniu Msze Święte rano o 7.00 a popołudniowe o 18.00.

 

3. W czwartek o 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci (prowadzą uczniowie V klas)  i Msza Święta.

 

4. W piątek o 18.00 Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Żuławiec, następnie Msza Święta z nauką ogólną, którą rozpoczniemy nasze Rekolekcje Parafialne. Następnie nauka stanowa dla młodzieży. Po niej krótkie spotkanie dla młodzieży, która jedzie na SMAP. Przypomnieć plan Rekolekcji na sobotę i niedzielę. (Gorzkie Żale o 16.30) Powiedzieć o zmianach: we wtorek – 4 kwietnia, całodzienna adoracja – grupami sąsiedzkimi, możemy ją wykorzystać do przygotowania się do spowiedzi (rachunek sumienia). Porządek adoracji znajdziemy na stronie internetowej i w gablocie, w środę – spowiedź (przerwa od 16.30 do 17.00). 

 

5. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca.

 

6. W następną niedzielę  na Gorzkich Żalach adoracja krzyża dla dzieci. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 

7. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorz Stanisław Magdziak, s. Józefa i + Czesławy Wróbel, ur. Jarosław, zam. Cetula i Justyna Agnieszka Madej, c. Janusza i Małgorzaty Partyka, ur. Jarosław, zam. Szówsko, zap. 1

 

8. Spotkania duszpasterskie:

- środa – zbiórka dla ministrantów (18.30) - wtorek i czwartek -  próba chóru o 19.00 - piątek – spotkanie dla młodzieży, która jedzie na SMAP

9. Na małym parkingu (obok szkolnego) jest postawiony kontener na makulaturę. Będzie stal  do 3 kwietnia.

  

 

10. Intencje mszalne.

Duchowość Wielkiego Postu

Chodzi tu o to, co Kościόł nazywa metanoją, czyli o trwalsze przylgnięcie do Boga, o nawrόcenie serca człowieka ku Niemu oraz pojednanie z bliźnimi, wyrażone w:-większej wstrzemięrzliwości w jedzeniu i piciu,-większym zasłuchaniu się w Słowie Bożym, w czym mają pomόc rόwnież organizowane rekolekcje parafialne, -unikaniu zbytecznego rozproszenia w postaci hucznych zabaw, -większym skupieniu się na modlitwie, zarόwno tej prywatnej jak i wspόlnotowej,-wykazaniu większej wrażliwości na potrzeby innych,-korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania,-uczestnictwie w rόżnych ćwiczeniach wielkopostnych, na przykład w nabożeństwach wielkopostnych (gorzkie żale, droga krzyżowa), lub podejmowaniu pewnych szczegόlnych postanowień mających wykazać bezinteresowność, szlachetność serca, uśmiech i życzliwość w stosunku do innych.

Znalezione obrazy dla zapytania Wielki Post

Odnajdywanie Boga

Wszystkie te zachęty zbiera tradycyjna praktyka wielkopostnego skupienia się na modlitwie, poście i jałmużnie. W rzeczywistości wszystkie one mają na celu wskazanie, że pierwszym działającym w naszym życiu jest Bόg, ktόry jest w stanie skutecznie pokierować nasze życie, uleczyć nasze ewentualne zagubienie się w grzechu i pysze, czy zatrzymać choćby na chwilę nasze ciągłe zabieganie. Oczywiście, my ze swojej strony podejmujemy te działania mając na uwadzę zbawcze posłanie Jezusa Chrystusa, a szczegόlnie Jego decyzję ofiarowania swego życia za nas, bo to jest głόwny motyw naszego nawrόcenia (metanoji).Brak co jakiś czas obecności podobnego okresu w naszym życiu, brak tej świętej refleksji przynajmniej raz w roku wcześniej czy pόźniej jest w stanie wyjałowić nas z naszego człowieczeństwa i z naszej wrażliwości na słowo Boga i obecność innych ludzi.

Znalezione obrazy dla zapytania Wielki Post

DROGA KRZYŻOWA O MIŁOSIERNYM ZBAWICIELU

 


Mój Mistrzu, jakże pragnę powtórzyć w sobie Twoje życie, bo tylko w ten sposób, upodabniając się do Ciebie w szarej codzienności, pozwolisz dostąpić łaski wielkiego Twojego Miłosierdzia. Przepełnia mnie pragnienie, by żyć tak jak Ty, po Kalwarię, po Krzyż - z miłości. Pragnę pokrzepiać się Twoim Słowem, Twoim Ciałem, wpatrując się w Twoje Serce, z wielką delikatnością i wrażliwością pełnić Wolę Twojego Ojca. Pragnę oddychać Twoją miłością - niech pochłonie mnie gorliwość o dom Twój Panie, a troska o zbawienie dusz niech będzie polem codziennej mojej pracy. 
Stacja I. - Jezus skazany na śmierć
Panie, Ty znałeś bieg mających nastąpić wydarzeń... popatrz na mnie - co zwycięży: strach czy miłość do Ciebie, która pozwoli trwać u Twego boku? Błagam wesprzyj mnie swą łaską i ogarnij Swoim Miłosierdziem niezależnie od tego co uczynię. 
Stacja II. - Jezus bierze krzyż na swoje ramiona
Panie, to jakaś pomyłka! Dlaczego się nie buntujesz, dlaczego milczysz? Ja krzyża nie udźwignę, ja go nie chcę, nie zasłużyłam, to zbyt wiele... dlaczego tak na mnie Patrzysz? Pamiętam... mówiłeś :"Kto chce pójść za Mną ... niech weźmie krzyż..." (Mt 16,24) ...tak, ludzka natura się wzdryga, ale kocham Cię Jezu i choćby krzyż me siły rwał - nie poddam się, bo zawsze mogę liczyć na Ciebie. 
Stacja III. - pierwszy upadek Jezusa
Panie, co teraz będzie? Ty już nie masz siły, a droga daleka... Nie mają litości nad Tobą, a przecież to Ty nie złamałeś trzciny nadłamanej, ani nie zgasiłeś nikłego płomyka... proszę przemień spojrzeniem Twojego Miłosierdzia okrutne czyny ludzi. 
Stacja IV. - Spotkanie z Matką
Rozdzierający widok - Maryja Matka Miłsierdzia podbiega do Ciebie Jezu i w niczym pomóc Ci nie może, bo Ty sam wziąłeś nasze winy na siebie, jednak bliskość kochanej Osoby potrafi dodać siły. Naucz mnie Panie wychodzić naprzeciw... 
Stacja V. - Szymon z Cyreny pomaga dźwigać krzyż
Co za ulga, gdy ktoś przychodzi z pomocą... Szymonie czy widzisz różnicę? Jezus w milczeniu, resztkami sił idzie na przód, a ty? Żołnierze Cię zmusili - teraz bardziej jestem podobna do Ciebie niż do mojego Pana, którego tak bardzo chciałam naśladować... 
Stacja VI. - Weronika ociera twarz Jezusa
Jaka odważna kobieta, przedarła się przez mur strażników, by zwilżoną chustą otrzeć Twoją zmęczoną twarz... Jakże wiele jeszcze muszę się nauczyć - tu na krzyżowej drodze życia - być miłosierną nie słowem, ale czynem jak uczył nasz Mistrz. 
Stacja VII - Drugi upadek Jezusa
Jak to, podnosisz się Panie? W czym tkwi tajemnica Twojego zaparcia? Nowych pokładów sił? Ale ja już dalej nie dam rady. "Panie zmiłuj się nade mną i dźwignij mnie" (Ps. 40,11). 
Stacja VIII. - Niewiasty
"Córki Jerozolimskie" - Ty Jezu zauważasz wszystkich dookoła, ja skupiam się na swoim cierpieniu - Panie bądź i dla mnie Miłosierny. 
Stacja IX. - Trzeci upadek Jezusa
Już niedaleko mój Panie, miłość rozrywa Twoje Serce i z wielkim cierpieniem, ale dźwigasz się by iść na przód. Boże, towarzyszenie Ci w każdej sekundzie Twojego cierpienia graniczy z cudem - gdyby nie Twoja łaska, już dawno musiałabym zawrócić. 
Stacja X. - Odarcie z szat
Podłość ludzka nie zna granic - Jezu, jaki jesteś dzielny, wszystkie upokorzenia znosisz z miłości do Ojca i do człowieka, nie sprzeciwiasz się niczemu - bo do samego dna chciałeś wypić kielich goryczy. Spraw by moje usta były miłosierne, gdy to ja w życiu przeżywać będę swoją dziesiątą stację. 
Stacja XI. - Przybicie do Krzyża
Oto kres doczesnego zmagania, wycieńczony jesteś Panie... Jednak resztkami sił rozchylasz ramiona, by dać światu znak, że czekasz na każdego człowieka z otwartymi ramionami... Czy i tu jestem blisko Ciebie? 
Stacja XII. - Jezus umiera na krzyżu
Jezu, Pasterzu, co Cię spotkało za miłość, dobro, ciepło, prawdę? Kona, umiera Nieśmiertelny... Uszło z Ciebie życie, a z serca polały się jeszcze zdroje miłosierdzia... Do ostatniej chwili szukałeś usprawiedliwienia dla oprawców. Czy jestem pod krzyżem i trwam? Czy szukam raczej drogi ucieczki, by nie patrzeć na zło? 
Stacja XIII. - Zdjęcie z krzyża
Zmrok okrył ziemię, martwe Twoje Ciało Panie z miłością przytula Maryja, współcierpi, boleje, ale nie traci nadziei. Matko, i ja jestem blisko Ciebie... 
Stacja XIV. - Złożenie do grobu
Złożono Twoje Ciało do grobu Jezu, a Ty po trzech dniach Zmartwychwstaniesz, by jeszcze hojniej wylewać na nas Twoje Miłosierdzie. Dziękuję Ci Boże, że w wtedy gdy ja wątpiłam, Ty nie zwątpiłeś we mnie nigdy. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami ! Boże pełen miłości i miłosierdzia, proszę nie opuszczaj mnie nigdy, bo bez Twojej łaski nic nie zdołam uczynić, ani dla Ciebie, ani dla siebie, ani dla innych.