Poniedziałek, II Tydzień Wielkiego Postu

poniedziałek,
26 lutego 2018

OGŁOSZENIA - 2 Niedziela Wielkiego Postu B - 25.02.2018

1. Porządek Mszy Świętych: 7.00; 9.00; 11.00. Po południu o 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla kobiet a następnie Msza Święta o 16.00.  Zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.

2. W tym tygodniu Msze Święte rano o 7.00 i popołudniowe o 17.00.

4. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta – Adoracja od 16.00. O 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, którą poprowadzą uczniowie klas IV i Msza Święta. Następnie spotkanie Bractwa Straży Honorowej NSPJ i zmiana biletów modlitewnych. Spowiedź od 16.00. Do spowiedzi zapraszamy od poniedziałku pół godziny przed Mszą Świętą.

5. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych z Komunią Świętą: ks. proboszcz od godziny 8.00, a ks. wikariusz od 9.00. Po południu o 17.00 Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Wola i Msza Święta oraz Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, i półgodzinna adoracja, którą poprowadzi Małe Szówsko. (zostańmy na adoracji).  Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny.

6. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu: 15-minutowe rozważanie tajemnic, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, który poprowadzi Żuławiec.

7. W następną niedzielę Gorzkie Żale o 15.30, adoracja krzyża dla mężczyzn. Ofiary złożone przy krzyżu są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Jeżeli ktoś nie może uklęknąć do adoracji krzyża, to proszę mu krzyż podać do ucałowania. Dyżur liturgiczny na Mszy Świętej o 9.00 ma Schola

8. Tegoroczne Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Radymnie, w dniach od 23 do 25 marca. Młodzież, która chce w nim uczestniczyć prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

9. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej Piotr Nykiel, s. Józefa i Teresy Galińska, ur. Jarosław, zam. Szówsko i Greta Anna Kasiak, c. Stanisława i Wiesławy Mil, ur. Jarosław, zam. Jarosław Łazy Kostkowskie, zap. 2

10. Spotkania duszpasterskie: - wtorek i czwartek – próba chóru o 18.00 - wtorek – spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy wieczornej. - środa – zbiórka dla ministrantów - piątek – próba scholi o 18.00

11. Intencje mszalne.

12. Wydział Nauki Katolickiej w Przemyślu informuje, że przy parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu zostało powołane Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące, które rozpocznie swoja działalność 01.09.2018. Zachęcamy młodzież klas 3 gimnazjum do zapoznania się i skorzystania z oferty edukacyjno-wychowawczej tej szkoły Więcej informacji na plakacie w gablocie.

13. Siostra Dyrektor informuje, że w dniu 1 marca odbędą się zapisy do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Szówsku na nowy rok szkolny. Bardzo serdecznie prosimy zainteresowanych rodziców o zgłoszenie się i odbiór karty zapisu dziecka 1 marca w godzinach od 7.00 do 13.00.

kliknij w obrazek ....

Znalezione obrazy dla zapytania droga krzyżowa stacje