IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26. IV. 2015r.

1.   Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

2.        W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3.     W piątek po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

4.        W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.00 a w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś wieczorem od godz. 16.30. W czwartek przed pierwszym piątkiem o godz. 17.00 godzina święta, a następnie pierwsze nabożeństwo majowe. We czwartek po Mszy św. spotkanie z Bractwem SH.

5.    W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Posługa u chorych po domach od g. 8.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w I piątek do g. 20.00 – poprowadzi Duże Szówsko.

6.    W sobotę najbliższą – pierwszą w maju – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w porządku  niedzielnym. W niedzielę (3.V.) po Nabożeństwie majowym o g. 16.30 - zmiana tajemnic różańcowych

7.        Dzisiaj zbiórka do puszek z racji byłego Tygodnia Miłosierdzia;

8.        Zapowiedzi przedślubne:

II. Wojciech Piotr Wujek z Korczowej – Justyna Izabela Janowska z Szówska.

św. Marka Ewangelisty - święto

Imieniny: