Polecamy strony

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11. X. 2015r.

 

1.     Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży. Dziś o g. 18.15 – w świetlicy wiejskiej – okolicznościowy program z tej okazji.

 

2.     We wtorek – dzień fatimski. Procesja fatimska przed Mszą św., czyli o g. 17.00 poprowadzi Duże Szówsko;

 

3.     W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.

 

4.     Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

 

5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, ceniony kaznodzieja, poszukiwany spowiednik i kierownik dusz, pisarz religijny i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. Zmarł 16 XII 1916 roku;

·        15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku;

·        16 X – św. Jadwiga Śląska, księżna, wzorowa żona i matka siedmiorga dzieci, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku;

·        17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie.

 

6.     Ukazał się kolejny 216 nr Listu do parafian; Posłańców prosimy o przekazanie go rodzinom; a wszystkie rodziny o lekturę, wypełnienie wkładki z tego Listu i złożenie jej w kościele (…)

 

Święta

bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Edwarda, Teofila

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
62793

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego