1.     Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

2.     Jutro – Uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży klas trzecich Gimnazjum g. 17.00; Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

3.     W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.15; 9.00 i 17.00. Po Mszy Świętej celebrowanej o g. 9.00 – wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy – zakończenie na ulicy Setna.

4.     W ramach tak zwanej „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja teoforyczna po mszach św. celebrowanych o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00;

5.     Wszyscy wierni na mocy uczestnictwa w powszechnym kapłaństwie Chrystusa są zobowiązani do oddawania chwały Bogu, w tym także przez zaangażowanie się w zorganizowanie i przebieg procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

6.     W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem codziennie do środy - od g. 17.00; Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych – w piątek od godz. 8.00;

7.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* 1 VI – św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary;

* 3 VI – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 VI 1886 roku;

* 5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 tow. w dzień Zielonych Świąt 5 VI 754r

8. Zapowiedzi przedślubne:

I. Jarosław Jacek Jasiewicz s. Eugeniusza i Krystyny Żołyniak z Szówska -

Urszula Wioleta Pryjda c. Tadeusza i Elżbiety Cieleckiej z Piwody.

II. Adam Kaliński z Jaśkowa –  Magdalena Joanna Nykiel z Szówska.

1. Uwielbiamy Cię Boże w Trójcy Świętej Jedyny, który w Tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa objawiasz światu swoją           nieskończoną miłość ku ludziom.

Nieustanna chwała i uwielbienie, miłość i dziękczynienie niech będzie Tobie o Serce Jezusa w Najświętszym Sakramencie na wszystkich ołtarzach całej ziemi, aż do końca świata.

Panie Jezu pragniemy przy pomocy rozważania fragmentów z Dzienniczka św. siostry Faustyny, apostołki Twojego Miłosierdzia
pochylać się nad tajemnicą Twego Boskiego Serca, nad tajemnicą Miłosierdzia Bożego, które ogarneło świat cały w momencie, gdy po skończonej Męce, Twoje Serce zostało przebite włócznią.

Prosimy pokornie daj nam Swego Ducha, abyśmy w prawdzie i z pokorą mogli rozważać Twoją miłość do nas ludzi, oraz wyrazić naszą miłość do Ciebie Panie, abyśmy całym sercem przepraszali Cię za grzechy nasze, naszych bliskich i wszystkich ludzi.
Panie prosimy rozpalaj nasze serca, aby nasza modlitwa płynęła z głebi naszych serc i była miła Tobie.

xx

Nie wiesz jak się modlić? -kliknij tu.....<> Komentarze i homilie  -   kliknij tu ...

św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika - wspomnienie dowolne

Imieniny: