XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31. VIII. 2014r.

1.   Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

2.     Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych będzie celebrowana o godz. 8.00.

Zapraszamy do udziału w niej wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną, nauczycieli i rodziców.

3.     Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

4.     W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca – adoracja od g. 17.00 i okazja do spowiedzi, a po Mszy św. spotkanie SH NSPJ; dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – posługa u chorych od g. 8.00, a adoracja wieczorna do g. 20.00.

5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        IX – św. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica;

·        3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”, który przez Sobór Watykański II został uznany za własny śpiew liturgii rzymskiej; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych zwanych „gregorianką”.

6.     Jutro o g. 18.30 – Zebranie PRD i PZK.

7.     Msze św. w dni powszednie o g. 7.00  i  g. 18.00; jutro wyjątkowo rano o g. 8.00

Imieniny:
Juliana, Stefana