XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27. VII. 2014r. ROK

1.     W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

2.     W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe we czwartek i piątek od godz.18.00. Posługa u chorych w piątek od g. 8.00; a wieczorną adorację poprowadzi Tarnawiec;

3.     W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. W najbliższą sobotę koronacja obrazu M.B. Śnieżnej z Jarosławskiej Fary – uroczystość ma się odbyć na rynku w Jarosławiu.

4.     Za tydzień I niedziela miesiąca – Nabożeństwo Różańcowe o 16.30 – i zmiana tajemnic różańcowych.

5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga;

·        31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;

·        1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

6.     Na ołtarzu św. Józefa jest wyłożona Lista na ogólnopolską pielgrzymkę do Krosna Polanki w dniach 23-24 sierpnia br., odpłatność od jednej osoby 35 zł; chyba, że z jednej rodziny jedzie przynajmniej 2 osoby wtedy od każdej osoby będzie po 30 zł;

7. Zapowiedź przedślubna:

I. Przemysław Warecki s. Eugeniusza i Krystyny Ozimek z Sieniawy – Katarzyna Wawro c. Stanisława i Renaty Dominik z Szówska.

św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła - wspomnienie dowolne

Imieniny: