V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22.III. 2015r.

1.  Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. Dzisiaj adoracja krzyża przez dzieci szkolne.

2.  W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele jak codziennie. Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, niech zabiorą i wypełnią stosowną deklarację.

3.        W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.

4.          Na Niedzielę Palmową, będą przygotowane palmy dla wszystkich jak co roku. Palmy będą poświęcane tylko na sumie o g. 11.00.

5.        W piątek zapraszamy na wspólną ogólnoparafialną drogę krzyżową, – odbędzie się o zwykłej porze, ale w parku M.B.

6.        W najbliższy piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca i nadchodzących świąt wielkanocnych od godz.8.00; bo I piątek w tym roku będzie zarazem Wielkim Piątkiem, i wtedy udziela się poza kościołem Komunii św. tylko umierającym.

7.        Za tydzień zmiana czasu na letni; popołudniowe Nabożeństwo i Msza św. będzie za tydzień o godzinę później.

Imieniny:
Cyryla, Wiktoryna