Dziewiata Niedziela zwykla.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.V. 2016r.

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę

i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również

o godz. 18.00

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. We czwartek na zakończenie Oktawy - po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od g. 17.00 w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej. Msza św. o g. 18.00, a po Mszy św. spotkanie z Bractwem Straży Honorowej NSPJ.

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. NASZ GŁÓWNY ODPUST PARAFIALNY - Msze św. o 9.00; a o g. 18.00 – główna Odpustowa Eucharystia. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Posługa u chorych w tym dniu od g. 7.30.

8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;

*   3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież  Paweł VI, do grona sławnych męczenników z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.

niedziela,
29 maja 2016