XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.VIII. 2015r.

1.     We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 9.00.

2.     Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

3.     W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie jutro od g.17.00 a ponadto w środę, czwartek i piątek bieżącego tygodnia – z racji I piątku.

4.     Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie po Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

5.     3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta o godz. 17:00, a następnie – Msza Święta o g. 18.00; a po niej spotkanie z bractwem SPJ. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek od godz. 17:00, a w sam pierwszy piątek, po południu od godz. 16.30;

7.     Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8:00;

8.     W pierwszą niedzielę miesiąca (6 września) – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o g. 16.30.

9.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku;

·        3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętych gregoriańskich.

10.Jutro Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i PZK będzie o g. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej!

11. Od wtorku wracają Msze św. o g. 7.00; a wieczorne będą o g. 18.00.

Imieniny:
Pauliny, Raimunda