V NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.II. 2016r.

1.     To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o g. 15.30

2.  W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o 7.00 i 18.00 Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele. Na Mszach Świętych w Środę Popielcową będzie można materialnie wspomóc przez złożenie ofiary na tacę na budowane Hospicjum w Jarosławiu.

3.     Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będziemy o nich informować na bieżąco, o jednej z nich chcemy już dziś powiedzieć. To jałmużna postna. Do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. Skarbonki otrzymają dzieci szkolne, oraz będą wyłożone na stoliku. Tam też prosimy je oddać na zakończenie czasu pokuty i przemiany, najlepiej do Wielkiego Czwartku. Pragniemy tę naszą jałmużnę postną przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

4.     Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 – z udzieleniem Sakramentu Chorych - pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

6.     We czwartek i piątek o g. 17.00 natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej; we czwartek - dzieci, w piątek – dorośli;  na które zapraszamy wszystkich parafian. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie – poprowadzi Wola.

7.     Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o g. 15.30 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.

8.     W zakrystii są do odebrania konspekty dla grup sąsiedzkich i młodzieżowych na luty;

9. Dzisiaj o g. 17.00 – Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i PZK;

Wtorek. Dzien powszedni.